hren
BIRALIŠTA OTVORENA U NEDJELJU OD 7 DO 19 SATI
Noćas od ponoći počinje izborna šutnja i traje do zatvaranja birališta u nedjelju 4. prosinca u 19 sati. U nedjelju u 7 sati ujutro u Hrvatskoj se otvaraju biračka mjesta na kojima će hrvatski državljani birati novi saziv Hrvatskog sabora. Prve izborne rezultate Državno izborno povjerenstvo najavilo je za nedjelju u večernjim satima.

Zašto izaći na izbore

Ne izlaskom na izbore mi u stvari prepuštamo manjini da odlučuje o većini, a to nije smisao demokracije. Izbori u demokratskoj zemlji imaju smisla samo ako velika većina glasaća shvaća važnost izbora i izlazi na njih.

Također je važno da birači biraju slobodno, odgovorno i po svojoj savjesti. Bez pritiska. Osim toga ne izlaskom na izbore mi široko otvaramo vrata zloupotrebi vlasti jer je s malo glasova lakše manipulirati nego s mnogo. Ne izlaskom na izbore dajemo i signal onima koji se žele dočepati vlasti da nam je svejedno. Tako im ostavljamo otvorene ruke da rade što žele.

Nisu svi isti

Kao što ste vi različiti od svog susjeda i vaš brat ili sestra od vas, tako su i ljudi u politici različiti. Kao i svugdje ima ovakvih i onakvih, predanih i lijenih, poštenih i lažljivih, ali nisu svi isti. Vidjeli ste već mnoge što su pokazali tko su i što su, kakvi su bili kad su bili na vlasti, a kakvi u opoziciji i morate priznati da vidite da nisu svi isti. Sve što trebate je razmisliti s kim i čim ste bili zadovoljni, s kim i čim niste, i tko nudi dobrobit, razvoj i napredak za našu zajednicu, za vašu obitelj i za vas pojedinačno. Ma što mislili o ovima ili onima na političkoj sceni, svatko nešto nudi i svatko ima svoje prednosti i mane. Razmislite tko vam više odgovara i ne budite lijeni i odvojite pola sata za glasovanje.

Rezultate pratite na Portalu

Kao i na prethodnim izborima, izborne rezultate moči ćete pratiti putem Portala grada Kaštela. I ovaj put za vas smo pripremili rubriku IZBORI u kojoj možete provjeriti sve izborne LISTE I KANDIDATE u 9. izbornoj jedinici, BIRAČKA MJESTA u Kaštelima kao i POPIS ULICA koje pripadaju određenom biračkom mjestu.

Rezultate izbora objavljivat ćemo tijekom nedjeljne večeri kako budu pristizali. Osim rezultata na državnoj razini i razini 9. izborne jedinice, donijeti ćemo i uvijek zanimljivi prikaz glasovanja po izbornim mjestima u Kaštelima, te nezaobilazne reakcije na izbore lokalnih političara, stranaka i nezavisnih kandidata kao i atmosfere iz lokalnih izbornih stožera.


KOMENTARI:

Stari Komentari (68)

Učitaj prethodne komentare
 • 2101 (Gost_1172)

  Ajde posteno reci di si se rodija, di si prve korake napravja, koliko godin imas, i ako imas posal kako si ga dobija. Cin ovako razmisljas ili si falsi ili su ti ga namistili. I na kraju koju strucnu spremu imas. A mi to sve znamo.

  oko 8 godina prije
 • za 2101 (Gost_4132)

  ako su ti kerum i kosor domoljubi i patriote imaš stvarno ozbiljnih moždanih problema...

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1095)

  Vremenska prognoza za vikend:
  U subotu pada kisa , a u nedjelju pada HDZ!

  oko 8 godina prije
 • za klimatologa 1095 (Gost_6146)

  HDZ neće nikad pasti jer će kao pojedinačna stranka imati NAJVIŠE ZASTUPNIKA u Saboru kao i uvjek do sada!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1660)

  za gosta 2101
  ma ti si skroz poludija, ma di će nam bit dobro u koaliciji HDZ i Kerum, kad je to samo prigodni savez, a do jučer su se samo svađali, isto tako di će Jadranka i Ivo zajedno, pa više se ni na oči ne mogu vidit, oni se svi između sebe svađaju a takve triba izabrat da vladaju s nama. Svima njima je zajedničko da su ogrezli u korupciji i čistoj otimačini od nas malih ljudi, a niti nisu članovi iste stranke, nepismeni goste 2101.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8237)

  hdz ima 200 000 birača,pa vi ne izadjite glasat!!!sdp slično..dakle promjena neće bit..jer glasača ostalih kandidata ima dosta, koji neće izać na izbore..nema stranačke stege..ako ostanu hdz ili sdp,promjena neće biti..hss i hsls su isto derivati tih stranaka i uć će u koalicije ako ovima bude tribalo..ostatak je medjusobno posvadjen i nemože se udružit zbog taštine velikih vodja sitnih stranaka..koje usput imaju isti program..ali zbog egoizma nemaju nekakav blok..a 70-80% ljudi bi im dalo glasove da se znaju udružit i artikulirat..i odstranit hdzov i sdp-ov otpad..

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2138)

  hdz-ovcima je potriban pastir u crkvi da im kaže za koga će glasat.jer su ovce.al čemu ih kritizirat kad ionako se pokazalo kakvi su.kad čovik malo bolje razmisli, najbolje je bilo u socijalizmu.to ne može niko osporit, možda ustašija.ovi hdz i kukuriku, i ruže i hrastovi, to je ajme.rješenje po meni je SRP, jedina koja je za samoupravljanje, iskrena i dosljedna.uništila nas bosansko-hercegovačka ustašija 90-ih.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9127)

  Ovo tribaju bit povjesni izbori jer ce na njima hzd bit povjesno potaracan od onih koje je prevesla.
  Samo u našoj 9.izbornoj jedinici zive likovi
  kojima je Kerum uzor.

  oko 8 godina prije
 • Za one koji ništa ne razumu (Gost_6146)

  Dalmacija je ponosna što je koljevka Hrvatske države i uvjek je ZNALA za koga treba glasovat otkada imamo slobodnu nezavisnu i demokratsku državu!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_5182)

  jel ono u sridu naš gradonačelnk reka na radio Splitu da mu je \"PUNA KAPA\" primanja građana... To je pravi gradonačelnik, to su riči, to je čovik. Mi smo samo birali BOLJE i POŠTENIJE...
  Živit će ovaj narod

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8134)

  Kastela ce se opet pokazat ka moderno i kulturno misto :) a to znaci pobjeda HDZa i Keruma...

  oko 8 godina prije
 • hoćemo promjene (Gost_7978)

  Gospodo iz HDZ-a ovakvu Hrvatsku nismo sanjali 90-te kad smo se za nju borili. U Hrvatskoj pošten čovik jedva može priživit. Rađa nas se i ženi sve manje. Ubili ste nas :upset
  Mi samo želimo pošteno radit a vi nas pljucate i šaljete čuvat ovce. Bojate nas crvenom bojojm i nazivate komunjarama, a skoro svi ste bili AKTIVNI članovi SKJ. Kako vas nije sram :upset
  Da imate iti malo poštenja i vjere sami bi se povukli i skrušeno molili za oprost :roll

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9500)

  7978 najmanje nas se rodilo od2000-2003 kad ste vi gospodo bili na vlasti kad ste smanjili porodiljne naknade i smanjili braniteljima mirovine jeste se to vi zato borili a jeste zaboravili komunisti kad se glasalo u saboru za samostalnost kad ste napustili sjednicu to vam je ponos SRAMITE SE al vi se nemozete sramit jer NEMATE OBRAZA

  oko 8 godina prije
 • 1949 (Gost_7828)

  Za HDZ i Kosor !

  oko 8 godina prije
 • 9500 (Gost_7108)

  ne govorite istinu kad tvrdite da se najmanje rađalo od 2000-2003.iman tačne podatke i ako vas baš interesira više ih se rađalo nego sada. ove godine do danas ukupan broj rođenih u kaštelima računajuč i one iz bosne koji kad se prijave ovde i srede porodiljnu naknadu odu nazad u bosnu je manji.nije neka alarmantna razlika ali je broj manji. usput i nama su skinute plače u tom periodu ali to vama neznači ništa .nama znači iako nas ima koji smo se borili a nismo tražili mirovinu

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7978)

  izađi 9500 na ulicu i vidi kako ljudi žive. Ili češ nam ti ka i oni ratni profiter Kerum reč da nam je dobro :upset Imate pola CK SKH u vrhu stranke

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9500)

  tocno je imam podatke 2000-2003 najmanje je ti generacija rodjeno u hrvatskoj a to da imamo pola komunjara suvisno je iti raspravljat sa vama JOVANOVICI OPACICI OSTOJICI PUSICI cija su ovo prezimena

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9500)

  di bi vi danas glasali da 90 su nasi izasli iz sabora ka vasi glasali bi za milosevica al to bi vi i tili

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3402)

  prvi 50 %
  1. Predsjednik Ivo Josipović - SDP.
  2. Premijer Zoran Milanović - SDP.
  3. Predsjednik sabora X.Y - SDP.
  4. Zapovjednik oružanih snaga Drago Lovrić (ex. JNA)
  5. Zapovjednik DORH-a Mladen Bajić ex. SDP.
  6. Guverner HNB-a Željko Rohatinski naš.
  7. Povjerenik za odnose s Sv. Stolicom don Ivan Grubišić.
  8. Gradonačelnik grada Kaštela Matko Kuzmanić.

  drugi 50 %
  Predsjednica vlade - Jadranka Kosor
  Potpredsjednik vlade - Vojislav Stanimirovic
  Predsjednik drzave - Miroslav Tuđman
  Predsjednica Sabora - Nevenka Becic
  Ministar gospodarstva - Zeljko Kerum
  Ministar financija - Zdravko Mamic
  Ministar vanjskih poslova - Milorad Pupovac
  Ministrica pravosuđa - Vesna Skare Ozbolt
  Ministar prometa i veza - Anton Kovacev
  Povjerenik

  oko 8 godina prije
 • 9500 (Gost_7108)

  Čega se bojite.komunjara, partizana.ne ide van račun dobro. 1945 je završija rat da su svi partizani bili stari 20 god tada , sada bi imali 86 god .a nisu svi imali toliko god. ispada da su svi živi i zdravi kad vas strah vata od njih.bože i vi ostarili pa se vas bojali ka vi njih.o prezimenima bi se dalo puno pisat ako niste znali ostojići su bračani iz povlja ako se ne varam

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3106)

  judi..za koga god glasali..falit ce se.. ;)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3201)

  bilo nekom pravo ili ne HDZ je najjača stranka i pojedinačno će dobit najviše glasova ,kukurikavci sastavljeni od par stranaka po nekim izvorima dobiva malo više od njih nedajmo svoj glas tkz crvenima pobijedit će oni koji su stvorili Hrvatsku državu zajedno sa našim braniteljima a kako vidim branitelji su ponovo uz HDZ al da nebi tribalo neke maknit pogotovo ove iz Kaštela uguze da ih ne nabrajam bi vrlo brzo bi ih makli i ŽIVIJA HDZ

  oko 8 godina prije
 • LABURIST (Gost_1139)

  Na žalost, Hdz i Sdp sve više sliče, ali zato imate alternativu!

  Izađite na izbore i glasajte po svojoj savjesti 1

  Ako mislite svojom glavom !

  oko 8 godina prije
 • (Gost_6934)

  važno je izaći na izbore?
  Soliš mi pamet, pametnijeg posla nemaš,
  nikada neću napravit, iz inata, ono što mi u duši smeta.
  Davao sam križić za one što dobro lažu
  sada sam odrasta pa i ja imam pamet i razliku shvaćam. Morao sam bježat od vlasti gdje su Manolić i Boljkovac, UDBA - mentori naše mentalne propasti.
  Za Hrvatsku mnogo sam dao ali ne sa ciljem da mi navedeni zlorabe križić i stupe kao produžna ruka, u prvom planu mentori i \"sjene poslušnih sljepac\".
  Tko je vrjedan pažnje moje, pa tko mene, tebe ili bilo koga treba? Oni hoće magare da jaše a ja ne izgledam kao nećiji telac.
  Ja imam ponos i domoljublje dok neki drugi što po reklamama se prse ne misle tako, zar nema primjera i te kako u tome i leži problem jer smo svojim interesima podložni i smješno ljudsko jado.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7978)

  HDZ se uvik poziva kako je tobože ta stranka stvorila Hrvatsku.
  Sad se odjednom opet zaklinjete u Tuđmana a do jučer ste provodili DETUÐMANIZACIJU!
  Di vam je Jacka bila 91 :? U savezu za Jugoslaviju :upset

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8237)

  alternative postoje..glasujte za lesara,,ili za srp,ako ste dosad glasovali za komuniste..
  ili glasujte za don ivana ili hsp,ima ih 2-3,pa birajte,ili za petrinu,čovik je naša općinu u stanju u kakvom je danas država,i sredija je u cvit mediterana,doslovno..ja ću mu psovke oprostit kad vidim koga psuje..imate i gomilu manjih stranaka..nebojte se \"rasipanja glasova\",jer kad glasuješ za lopova,svejedno bija on manji ili veći,nisi samo rasuja glas,nego si se pos_a,u usta i sinu i unuku,a možda i praunuku...

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9127)

  Ovi put ih neće ni Kaštila ni Lika,ni Dalmacija spasit.Ovi put neće proći.To oni predobro znaju.

  oko 8 godina prije
 • Kerume zašto ne voliš svoje Kupce!! (Gost_1243)

  Zašto Kerum gadi preko 50 posto Hrvatskog naroda. Za njega nisu domoljubi oni koji ne glasaju za HDZe.
  Zato bi tribalo bojkotirati njegove dučane kad gadi Hrvatski narod na kojemu se obogatio.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1243)

  Luka Podrug gadi HDZ a n jegov koalicijski partner u gradu Splitu je Kerum, koji je u koaliciji sa HDZ-a za državne izbore.
  Ovdje jebe lud zbunjenog a narod ispašta! :upset

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9500)

  kerum gadi samo vas komunjare a ne hrvate BRAVO KERUME

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1243)

  Izgleda da ti ne znaš razliku između politike i narodnosti. Tebi su samo Hadezejci Hrvati bez obzira koliko su bili članovi SK, od Tuđmana, Bebića, Šeksa, Kosoruše, Bobetka, Manolića, Mesića, Boljkovca, Tusa, Špegelja, Krstičevića, Pauka, Stipetića, Veslice, Savke, Tripala itd.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9127)

  Politika ispranih mozgova ostavila je traga na mnogima,pa tako i na gostu 9500.
  Komunjare su van sagradile vrtiće,bolnice,ambulante,škole i fakultete,dili su stanove dok ste gradili vikendice i obnavljali pojate u vukojebinama iz kojih ste došli,radili ste
  i za svoj rad primali plaću.
  A sad fala bogu imamo Hrvatsku.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2200)

  Citajuci gornje komentare,zar stvarno ima netko tko nece izac na izbore...vidljivo je da se hdz-ejci i sdp-ejci nadaju da cete vi ostat doma!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3106)

  judino..zelis cuti..ali sam uci..jedini i osnovni razlog..zasto ne cu dozvoliti..da jedni ili drugi..skupa sa ostalima..a zapravo svima istima..dobiju moj glas..lezi u mom i njihovom poimanju rada..reda..i postivanja zakona..pa ..oni su sva svoja znanja i imanja..stekli..bolje receno ukrali i kupili neradom..neredom,razjedinjavanjem i nepostivanjem zakona..i izbori im sluze kao zavjesa legalnosti ..a zapravo zele i dalje ovisnicima i neznalicama ..maglu prodavati..u kojoj se oni snalaze .. dakle..ja....njima..lazljivcima..lopovima..svadjalicama..izdajnicima ..da..dozvolim..da me i uce o kapitalizmu i slobodnom trzistu ..demokraciji i slobodi..nikada..mi smo razliciti..ja sam ja..jedan puta ..sam dozvolio..91-95 i nikada vise..ipak su oni ..samo jedna manjina ..koja misli da vlada..
  varaju se.. jer znam.. velika vecina misli kao i ja..
  ;)

  oko 8 godina prije
 • pitanje za znalce (Gost_97)

  Pitanje je upućeno svima koji mi mogu pomoći oko toga gdje je moje biračko mjesto?
  Imam namjeru izaći na ove izbore ali ne znam gdje mi je biračko mjesto.
  Mogu li glasovat di me je volja ili je to određeno nekakvim pravilima?
  Unaprijed zahvaljujem.

  p.s. nema glupih pitanja.

  :? :? :?

  oko 8 godina prije
 • HDZ (Gost_2236)

  pitanje za znalce
  Poslao Gost_97 dana 2011-12-03 10:02:42
  Imam namjeru izaći na ove izbore ali ne znam gdje mi je biračko mjesto.
  Mogu li glasovat di me je volja ili je to određeno nekakvim pravilima?
  --------------------------------

  Pogledaj na osobnu koja ti je adresa, ides na biracko mjesto najblize toj adresi

  I kad dodjes na izbore zaokruzi HDZ i Keruma, jedinu hrvatsku, krscansku, domoljubnu, bogobojaznu, patriotsku opciju koja misli hrvatski

  Ostali bi nas uveli u Jugoslaviju da nam Kragujevac bude glavni grad, a HDZ ce donijeti blagostanje, placu od 10 000 kuna svakome, najveci kip Isusa Spasitelja na svijetu ce biti na Marjanu, mirovine ce biti 5000 kuna, Kastela ce dobiti bolnicu, dvije srednje skole, fakultet i nogometno igraliste za 10.000 ljudi

  Samo HDZ

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2156)

  Na tom igralištu će igrat klub kojem će presjednik bit Mile!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7119)

  veliki gradovi glasaju za sdp,a sela još uvik za hdz,stoga je lako zaključit za koga će kaštela glasat

  oko 8 godina prije
 • hdz-u hvala na brzini i edukaciji. (Gost_102)

  hvala HDZ-u na brzom odgovoru i više si mi odgovorio nego što sam tražio, a tražio sam samo biračko mjesto, a dobio i odgovor za koga treba glasovat.

  Vi ostali znalci nitko da pomogne neuku čovjeku u nevolji osim gosta HDZ-a.
  Nisam ni znao da su HDZ I HGS(Kerum) u koaliciji , bilo je u Slobodnoj Dalmaciji kako se stalno svađaju u Splitu ajde baš mi je drago da su se pomirili to je kršćanski.
  Dobro nije baš sve kršćanski ( rastavija se od vjenčane supruge i živi u izvanbračnoj zajednici) brzo se triba ispovidit i spustit cijene mlika i kruva i sve je oprošteno ako sam dobro razumija.
  :grin :grin :grin :grin 8)

  oko 8 godina prije
 • mi bi tili jist (Gost_7978)

  ljudi ostavite se više prošlosti i ideologija, ljudi su počeli bit gladni. Sve je pokradeno. Meni triba sad i zato želim nekoga ko će ovo šta imamo danas prominit. Lako je sit palamudit o prošlosti :roll :roll :roll

  oko 8 godina prije
 • (Gost_6152)

  HDZ je toliko krscanska stranka da su uveli rad nediljon, Hdz koalira sa cetnicima pa mozemo vidit kako0 jedan Slobodan Uzelac-četnik (braća su mu bila u martićevcima),predsjeda saborom... sdp je ista pasteta, pametnome dosta. ni jedni ni drugi

  oko 8 godina prije
 • Petra (Gost_4106)

  Može li mi netko reći kome ide glas ako ne izađemo na izbore? Raspravljamo doma isplati li se izaći na izbore ili ne? Ja smatram da naš glas odlazi postojećoj vladi, i zbog toga je nužno izaći na izbore!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4661)

  a kada su ovi izbori?

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3106)

  petra slusaj..ka prvo..razmisljanja tipa..isplati ili ne isplati..meni govori..da si materijalisticki ili naivno orijentirana..sto je i tvoje pravo..ali svoj stav zivota jos nemas..sto ne znaci negativno..naprotiv..vise vas sa takvim stavom pobjedjuje..ali to ne znaci da se ja po njemu moram ravnat..a ti ne priznavat..nego.. MI se moramo uvazavat.. ;)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3106)

  i jos nesto ne zaboravi..kosa je zakon.. ;)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_814)

  HSLS !

  oko 8 godina prije
 • (Gost_5071)

  šta se fascinirate budalom kerumom i jacom vojvotkinjom četničkom? ratni profeteri nepismeni, seljačine. glasajte zabilo koga samo nemojte kradeze-hgezes..

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3106)

  nije kraj..idemo daje.. :grin :grin :grin :grin :grin :grin

  oko 8 godina prije
 • (optimist)

  a sad adioooooo

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3027)

  jaca je legenda nikad i nitko je zamjeniti nemoze tek cete je sad pocet cjeniti kad vidite sto ce vam ovi postic vikat cete jaco vrati se jos je niste dobro upoznali a cini se da vas je malo u kastelima koji je ne cjene zivila nasa jaca

  oko 8 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara