hren

REAL Madrid je pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1 nakon lude utakmice u kojoj se stalno jurilo s jednog na drugi gol. Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak Barcelone zabio je Oscar Mingueza.

Opširnije...

Hrvatska u ekipnom poretku vodi na ljestvici osvajača medalja
Trećeg dana europskog prvenstva u Sofiji Hrvatska reprezentacija osvojila je još dva zlata. Europske prvakinje postale su Matea Jelić i Bruna Vuletić i prije posljednjeg dana EP-a Hrvatska u ekipnom poretku s tri prvakinje Europe vodi na ljestvici osvajača medalja.

GAZETTA DELLO SPORT, najčitaniji talijanski sportski list i jedan od najuglednijih specijaliziranih dnevnika na svijetu, objavio je popis na kojem nijedan nogometaš ne želi biti.

REAL od 21 sat u 30. kolu La Lige dočekuje Barcelonu u El Clasicu koji je derbi prvenstva.
Osam kola prije kraja Barcelona za vodećim Atleticom zaostaje bod, dok je treći Real tri boda udaljen od lidera.

ROGER Federer i dalje je u fazi oporavka od dviju operacija desnog koljena pa je u aktualnoj teniskoj sezoni odigrao samo jedan turnir. U kolovozu će proslaviti 40. rođendan i iako ga mnogi guraju u mirovinu, on još uvijek ne namjerava stati pa ne samo da ga uskoro treba ponovno očekivati na terenu već će na Touru nastupati i sljedeće godine.

Na terasi Teniskog centra Firule konferencijom za medije najavljeno je treće izdanje ATP Challengera Split Open koje počinje u ponedjeljak 12. travnja. Direktor turnira Ismar Moralić rekao je kako ovotjedni turnir, koji je još u tijeku, protječe odlično, a otkrio je i kako tri pozivnice za glavni turnir idu našim tenisačima Borni Goji, Duji Ajdukoviću i Ninu Serdarušiću.

Nakon remija sa Slaven Belupom na Poljudu u zaostaloj utakmici 21. kola HT Prve lige, nogometaši Hajduka okreću se dvoboju s Istrom 1961 koji je na rasporedu u nedjelju s početkom u 17.05 sati na Aldo Drosini.

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Europske lige.
Niti jedan domaćin u prvim utakmicama četvrfinala nogometne Europske lige nije uspio ostvriti pobjedu, štoviše samo je Arsenal odigrao neodlučeno na svom Emiratesu protiv praške Slavije, dok su sva tri preostala susreta okončana uspjesima gostiju.

NOGOMETAŠI Dinama su u prvoj utakmici četvrtfinala Europa lige izgubili na stadionu Maksimir od Villarreala 0:1. Jedini gol na ogledu Villarreal je postigao iz kaznenog udarca u 44. minuti kada je precizan bio Gerard Moreno. Uzvrat se igra za sedam dana u Španjolskoj.

Hrvatski tenis više nema predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji na ATP Challengeru Split Open. Nakon Nina Serdarušića, u drugom se kolu u četvrtak oprostio i Duje Ajduković porazom od Blaža Role.

DINAMO i Villarreal večeras od 21:00 na Maksimiru igraju prvu utakmicu četvrtfinala Europa lige.

Umut Nayir postigao je oba pogotka u 2:2 remiju sa Slaven Belupom u zaostaloj utakmici 21. kola HT Prve lige. Poveli su Bijeli u 22. minuti, zatim se jedan od prijelomnih trenutaka dogodio u 41. minuti kada je Nihad Mujakić dobio izravni crvenih karton, da bi u drugom dijelu Ivan Krstanović s dva pogotka doveo svoju momčad do preokreta. Konačni rezultat u 6. minuti nadoknade postavio je Umut pogotkom nakon lijepe kombinacije nakon prekida.

U PRVOJ utakmici četvrtfinala Lige prvaka PSG je kao gost pobijedio Bayern 3:2 i napravio ogromni korak prema polufinalu.
Golove za PSG zabili su Mbappe (3, 69) i Marquinhos (28), dok su strijelci za Bayern bili Maxim Choupo-Moting (37) i Thomas Muller (60).

CHELSEA je svladao Porto 2:0 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka te će u uzvratu koji je na rasporedu za šest dana imati startnu prednost uz dva gola u gostima. Susret je igran u Sevilli zbog ograničenja u putovanjima između Portugala i Velike Britanije, a na istom će mjestu, na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, biti odigran i uzvratni ogled. Tada će domaćin biti Chelsea, kojem su u ovom ogledu prednost donijeli Mason Mount golom iz 32. minute te Ben Chilwell koji je bio precizan u 85.

ŽALBENA komisija je na svom sastanku u srijedu potvrdila žuti karton koji je Luka Modrić dobio tijekom gostovanja Real Madrida kod Celte. U pitanju je utakmica 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva, u kojoj je Real Madrid slavio 3:1, a Modrić dobio javnu opomenu u 80. minuti susreta.

Nakon više mjeseci natjecateljske stanke naš najjači veslački tandem, braća Valent i Martin Sinković, vraćaju se ovog vikenda utrkama.
Braća Sinković jutros su krenuli na Europsko prvenstvo koje se održava od 9. do 11. travnja 2021. u Vareseu u Italiji. Na regatu je prijavljeno 629 sportaša iz 35 zemalja, a Italija, država domaćin, ima najveći broj prijavljenih posada.

ČETVRTFINALE LIGE PRVAKA
MANCHESTER CITY je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedio Borussiju 2:1.
City je poveo golom De Bruynea u 19. minuti, da bi Borussija izjednačila šest minuta prije kraja golom Marca Reusa. Nijemci nisu izdržali i City je do pobjede došao u 90. minuti preko Phila Fodena.

REAL MADRID je pobijedio Liverpool 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka dvama golovima Viniciusa Juniora i jednim Marca Asensija. Za Liverpool je zabio Mohamed Salah.
Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta i asistirao za treći gol Reala u 65. minuti. Asistenciju Viniciusu možete pogledati ovdje.

UH, KAKVE RIJEČI
Ako ste uopće sumnjali na koji način će Villarreal pristupiti utakmici s Dinamom, sad nema nikakve dileme.
Villarrealov lijevi bek Alberto Moreno očekuje u četvrtak (21:00) na Maksimiru 'rat' sa zagrebačkim Dinamom u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige te smatra kako hrvatski prvak može njegovoj ekipi nanijeti puno štete iz kontranapada.

Nakon pobjede protiv Lokomotive u subotu nogometaši Hajduka već u srijedu igraju protiv Slaven Belupa zaostalu utakmicu 21. kola HT Prve lige. Susret na Poljudu počinje u 18 sati.