hren

ZA DEVET MJESNIH ODBORA 30 LISTA
Gradsko izborno povjerenstvo zaprimilo je 30 kandidacijskih lista za Izbore za vijeća mjesnih odbora, koji će se održati 21. rujna u Kaštelima, a građani će odlučivati o 69 vijećnika u 9 mjesnih odbora.

Zanimljivost ovih izbora je kandidacijska lista nove političke opcije – "Savez za Kaštela", u kojoj su se udružile stranke desnice, Akcija za bolju Hrvatsku, HSP, HSP - Ante Starčević, Hrast, Hrvatska zora i HDSSD, a kojima će ovi izbori biti prilika za provjeru kako zajednički kotiraju na političkom nebu Kaštela. Oni su predali liste za sedam mjesnih odbora, osim za Kambelovac i Štafilić.

HDZ svoje kandidate ima u svim mjesnim odborima, a u Kambelovcu, Starom, Novom i Štafiliću, na izbore izlazi zajedno s HSS-om. Njihove liste nose uglavnom očekivani kandidati, a zanimljivost je da je nositelj liste u Gomilici, sam predsjednik Gradskog vijeća Denis Ivanović.

Na izbore za dva tjedna izlazi i nekoliko lista grupe birača, a radi se uglavnom o osobama koje su dio političke opcije nekdašnjeg gradonačelnika Josipa Berketa. Kandidacijke liste grupe birača naći će se tako pred biračima u Gomilici, Kambelovcu, Lukšiću, Starom i Radunu.

Četvrtu političku opciju, a koja se poput HDZ-a kandidirala u svim mjesnim odborima, čine SDP, HNS i HSLS. Tek u mjesnom odboru Rudine u ovoj koaliciji nema predstavnika HNS-a.

Tako će u mjesnim odborima Gomilica, Lukšić, Stari i Radun, birači birati između četiri kandidacijske liste, u Sućurcu, Kambelovcu, Novom i Rudinama između tri liste te u Štafiliću samo između dvije kandidacijske liste.

Pregled po mjesnim odborima:

Kaštel Sućurac:

1. Savez za Kaštela – nositelj Željan Jurlin
2. HDZ – nositelj Damir Rajčić
3. SDP-HNS-HSLS – nositelj Ivana Marasović

Kaštel Gomilica:

1. Savez za Kaštela – nositelj Marinko Granić
2. HDZ – nositelj Denis Ivanović
3. KLGB – nositelj Damir Roso
4. SDP-HNS-HSLS – nositelj Marin Šalov

Kaštel Kambelovac:

1. KLGB – nositelj Josip Berket
2. HDZ-HSS – nositelj Doris Grgurin
3. SDP-HNS-HSLS – nositelj Frano Ćurić

Kaštel Lukšić:

1. Savez za Kaštela – nositelj Ante Maras
2. HDZ – nositelj Patrik Grgurić
3. KLGB – nositelj Marinko Kovačev
4. SDP-HNS-HSLS – nositelj Ante Viculin

Kaštel Stari:

1. Savez za Kaštela – nositelj Željko Jakelić
2. HDZ-HSS – nositelj Ivan Udovičić
3. KLGB – nositelj Marinka Parčina
4. SDP-HSLS-HNS –  nositelj Branko Radačić

Radun:

1. Savez za Kaštela – nositelj Stipe Ursa
2. HDZ –  nositelj Tomislav Lovrić
3. KLGB – nositelj Goran Samardžić
4. SDP -HSLS-HNS – nositelj Antonijo Mujan

Kaštel Novi:

1. Savez za Kaštela – nositelj Ilko Tranfić
2. HDZ-HSS – nositelj Joško Botić
3. SDP-HSLS-HNS – nositelj Biserka Trebec

Rudine:

1. Savez za Kaštela – nositelj Mario Kurtušić
2. HDZ – Antonio Budimir
3. SDP-HSLS – nositelj Edin Zahić

Kaštel Štafilić:

1. HDZ-HSS – nositelj Nenad Pera
2. SDP -HSLS-HNS – nositelj Tugomil – Jure Zekan
 

Detalje o kandidacijskim listama pogledajte OVDJE....


KOMENTARI: