Kaštelane je jutros na praznik probudilo veliko grmljavinsko nevrijeme, koje je sa zapada stiglo nad Kaštelanski zaljev. Nevrijeme je jutros oko 6 sati prvo zahvatilo područje istočno od Šibenika, da bi nešto prije 8 sati ogromne količine kiše pale i na Kaštela.
O kolikim se količinama kiše u Kaštelima radi još nema službenih podataka, no podaci govore da je na širem području Marine, gdje je bilo i tuče, palo čak 70 litara po metru kvadratnom, u Rogoznici 60 litara, a slično je bilo i u Trogiru.
Velike količine kiše uzrokovale su Kaštelanima cijeli niz problema, od plavljena objekata u centrima Donjih Kaštela, plavljenja podrumskih i prizemnih prostorija na više lokacija, ali i poplava na kaštelanskim prometnicama.
Nakon što je kiša prestala malo prije 9 sati, mnogi su se ponadali da je njena priča za ovaj dan završila, no oko 10 sati nevrijeme se ponovno sručilo na Kaštela.
Kaštelanski vatrogasci ovog jutra imaju pune ruke posla pa su tako dvije ekipe DVD-a Kaštela na terenu i pomažu građanima, dok je ekipa iz DVD-a Gomilica imala do sada dvije intervencije. Jedino sućurački vatrogasci još nisu zabilježili izlazak na teren.
Brojni problemi, u ovom trenutku su na cijelom nizu lokacija, posebno uz potoke i na aktualnim gradilištima, a problema će očito biti i više.
Uskoro više...
KOMENTARI: