hren

Amerikanac Rai Benjamin teško se mirio s činjenicom da je na utrci 400 metara s preponama istrčao vrijeme brže od svjetskog rekorda, ali je ipak osvojio srebrnu medalju.
U jednoj od najluđih olimpijskih utrka svih vremena, Norvežanin Karsten Warholm osvojio je zlatnu medalju uz novi svjetski rekord 45.94.

Opširnije...

HRVATSKI gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebro na preči na Olimpijskim igrama. Odradio je nastup bez greške i nakon šest natjecatelja prešao u vodstvo s ocjenom 14.900. Kasnije ga je prestigao Japanac Daiki Hashimoto s ocjenom 15.066.

Hrvač Ivan Huklek poražen je u polufinalu kategorije do 87 kilograma grčko-rimskim stilom na OI u Tokiju od Ukrajinca Zhana Belenjuka sa 1-7.

HRVAČ Ivan Huklek pobijedio je u četvrtfinalu kategorije do 87 kilograma grčko-rimskim stilom na OI-ju u Tokiju Uzbekistanca Rustama Asakalova na bodove 4:1.

U 13 sati započeo je lov Sandre Perković na treću uzastopnu olimpijsku medalju.
Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je četvrto mjesto u finalu bacanja diska na Olimpijskim igrama u Tokiju te je ostala bez medalje nakon što je osvojila zlato u Londonu i Rio de Janeiru.

HRVATSKA je u posljednjem kolu skupine B izgubila od Španjolske 4:8 i kao druga u skupini ide u četvrtfinalu na jake Mađare. Španjolska kao prva ide na slabije Amerikance.

Od 8:30 hrvatski vaterpolisti protiv Španjolske igraju posljednju utakmicu grupnog dijela natjecanja.

Hajdukov trener Jens Gustafsson dao je svoj osvrt na utakmicu sa Šibenikom u kojoj su Bijeli upisali prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni.

Francuz Esteban Ocon u Alpineu pobjednik je kaotične i kišne Velike nagrade Mađarske na stazi Hungaroring, 11. utrke svjetskog prvenstva formule 1 ostvarivši prvu pobjedu u karijeri.
Ocon je iskoristio kaos u prvom krugu utrke, vozio je sigurno i ostvario najveći uspjeh u karijeri.

Hrvatski reprezentativac u jedrenju i član splitskog Mornara Tonči Stipanović osvojio je srebrnu medalju u klasi laser na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Splićani su ispali iz Europe, osvojili jedan od šest mogućih bodova, a vodeća Lokomotiva nakon tri kola pobjegla im je na šest bodova prednosti.
Lokomotiva, koja se u posljednjem kolu minulog prvenstva spasila od ispadanja, izgubila je od Hajduka na Poljudu, no “lokose” je spasila pobjeda Slaven Belupa nad Varaždinom.

Damir Martin i braća Sinković u Zagrebu nakon čudesnih uspjeha.

Nakon što je u meču za treće mjesto u singlu u tri seta izgubio od Španjolca Pabla Carrena Buste, Novak Đoković otkazao je nastup u meču za broncu u mješovitim parovima.

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Srbiju sa 14:12 u utakmici 4. kola u skupini B te osigurali plasman u četvrtrfinale olimpijskog turnira u Tokiju, a u ponedjeljak će protiv Španjolske igrati za utakmicu prvo mjesto u grupi.

Sandra Perković postavila je najbolji rezultat A skupine kvalifikacija diska na Olimpijskim igrama u Tokiju, a plasirala se u finale, koje je na rasporedu u ponedjeljak, ukupno kao treća.

Obitelj, prijatelji i navijači danas su na aerodromu u Kaštelima pripremili poseban doček za dvoje hrvatskih taekwando olimpijaca, Mateu Jelić i Tonija Kanaeta, članove TK Marjan iz Splita.

NIKOLA MEKTIĆ i MATE PAVIĆ olimpijski su pobjednici, a Ivan Dodig i Marin Čilić osvojili su srebro. U finalu je bilo 6:4, 3:6, 10:6 za Mektića i Pavića, ali ovo je povijesni uspjeh za hrvatski sport. Prošlo je 113 godina otkad su zadnji put i zlato i srebro u muškim teniskim parovima uzeli tenisači iz iste zemlje.

Nikola, Mate i Ivan su trenutačno tri najbolja igrača parova, ali Marin je taj koji može donijeti prevagu, on može dodatno dignuti razinu igre - kaže Ljubičić.

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je treće mjesto u finalu samca na Olimpijskim igrama u Tokiju i tako stigao do brončane medalje.

HAJDUK je danas protiv Tobola u kvalifikacijama Konferencijske lige, na teškom gostovanju u Kazahstanu, doživio jedan od najtežih poraza u novijoj povijesti.
Kazahstanska momčad slavila je s 4:1 pogocima Dušana Jovančića, Igora Sergejeva i Tagybergena te prošla dalje nakon produžetaka, nakon što je Hajduk u prvoj utakmici na Poljudu slavio s 2:0.