hren

NOVAK ĐOKOVIĆ rutinski je pobijedio Daniila Medvedeva u finalu Australian Opena 7:5, 6:2, 6:2 za samo sat i 53 minute.

Medvedev je došao u finale s 20 pobjeda i četiri osvojena turnira zaredom. U Đokovićevoj kući to mu ništa nije značilo

Đoković (33) je tako impresivno prekinuo pobjednički niz osam godina mlađeg Medvedeva. On je osvojio posljednja četiri turnira na kojima je igrao i pritom nanizao dvadeset pobjeda. Među ostalima, u tom je nizu pobijedio i Đokovića u grupnoj fazi prošlogodišnjeg ATP Finala u Londonu.

Srpski vladar Australije. Rekord je poboljšao na devet naslova u Melbourneu. Tamo je slavio treću godinu zaredom

Međutim, bio je nemoćan protiv Đokovića na njegovom terenu. Najbolji na svijetu je deveti put osvojio Melbourne. Slavio je u svim finalima koja je igrao na prvom Grand Slamu godine. Ovo mu je treća godina zaredom da je pobijedio na Australian Openu i tako je popravio svoj rekord po broju naslova na Rod Laver Areni. To mu je ukupno 18. Grand Slam u karijeri.

Đoković je u prvom setu prosuo 3:0, ali to je jedino što je propustio u ovom meču

Iako konačan rezultat sugerira Đokovićevu laku pobjedu, a tako je izgledalo i na samom početku, prvi set je obilježio Đokovićev veliki pad nakon početnog uzleta. Već je nakon prvih osam minuta vodio 3:0 i činilo se da mu je otvoren put prema prvom setu. Međutim, Medvedev se ekspresno vratio sjajnom igrom u duljim poenima i razmjenama udaraca na 3:3. Finalisti su bili poravnati i do 5:5. Đoković je tada poveo, a Medvedev servirao za tie-break. Do njega nije došao jer ga je Đoković stisnuo za 0:40. Jedino što je Medvedev mogao napraviti je osvojiti dva poena, ali završni u prvom setu bio je Đokovićev.

Medvedev nikada nije nadoknadio 0:2 u setovima, a sada je to morao protiv najboljeg

Vladar Australian Opena i svjetskog tenisa to nije oplodio na početku drugog seta jer je odmah izgubio servis. Đoković je ipak odmah uzvratio Medvedevu ribrejkom, da bi veliku prednost ostvario novim breakom u četvrtom gemu. Na to se Rus potpuno iznervirao jer je znao da ostaje i bez drugog seta. Što je još važnije, nikada u karijeri nije nadoknadio 0:2 u setovima, a sada je to trebao napraviti protiv najboljeg tenisača svijeta, i to u njegovoj drugoj kući.

Đoković je treći set samo odrađivao

Nervoza mu je postala veći suparnik od Đokovića. Razbio je jedan reket i jedva se suzdržao da to ne napravi i s drugim. Zato je servirajući za ostanak u drugom setu izgubio servis. Treći set bio je tek Đokovićevo odrađivanje posla. Brejkao je Medvedeva za 3:0 i do kraja rutinski išao prema novom pothvatu.

Izvor : Index.hr