hren

Kaštelanski nogometaši bili su prilično raspucani u 15. kolu 1. Županijske lige. Val je zabio šest pogodaka Poljičaninu 1921, GOŠK ubacio 'petardu' Omladincu, dok je Jadran (KS) izgubio minimalnim rezultatom od Jadrana (T).

HNK Val – NK Poljičanin 1921 6:0 (1:0)

Kaštel Stari, stadion Vukovar
Suci: Karlo Marić, Mateo Boljat, Mateo Caljkušić
Strijelci: 1:0 Aleksić 42', 2:0 Aleksić 58', 3:0 D. Šarić 64', 4:0 Duvnjak 83', 5:0 Duvnjak 85', 6:0 Radanović 90'
Igrač utakmice: Božo Duvnjak (Val)

Najveću pobjedu ove sezone nogometaši Vala upisali su protiv uvjerljivo posljednje momčadi prvenstva. Ono što su promašivali u prvom poluvremenu – u kojem su postigli 'samo' jedan pogodak – nadoknadili su u nastavku utakmice uz dvostruke strijelce Aleksića i Duvnjaka. Spomenimo kako su utakmicu obilježila i dva manja incidenta ubacivanja kamenja i staklenih boca u teren, ali bez ugrožavanja igre. No, to ipak nije zasjenilo odličnu igru domaćih koji zasluženo bilježe nova tri boda.

HNK Val: Pleština, Šimunović (68. Stanković), Kovačević, A. Šarić, Aleksić (78. Pajčin), Suman (68. Veljača), D. Šarić (68. Radanović), Duvnjak, Belajić (78. Radić), Jurić, Mikelić. Trener: Vinko Šarić

NK Poljičanin 1921:Marić, Jelavić, Š. Jurčić (60. Čotić), Muše, L. Jurčić (78. Marinović), S. Ordulj, Dujmović, Aničić, Ljubas (66. Radić), Grabar, M. Ordulj. Trener: Romeo Vulas

NK Omladinac – GOŠK Kaštela 1:5 (1:1)

Vranjic, stadion Kava
Suci: Ante Caić, Matko Palada, Josip Serić
Strijelci: 0:1 Vučemilović-Alegić 4', 1:1 Vrdoljak 35' (11m), 1:2 Simpson 60', 1:3 Plazonić 73' (11m), 1:4 Čubrilo 83', 1:5 Maretić 85'
Isključeni igrači: 62' Kajo Podrug (Omladinac), 78' Neil Connor Simpson (GOŠK)
Igrač utakmice: Neil Connor Simpson (GOŠK Kaštela)

Nogometaši GOŠK Kaštela nastavljaju s pobjedama u proljetnom dijelu prvenstva. U najuzbudljivijoj utakmici kola svladali su Omladinac rezultatom 5:1. Utakmica se prelomila u drugom poluvremenu u kojem je palo četiri pogotka. Pune ruke posla imao je glavni sudac Ante Caić – dosudio je dva kaznena udarca te čak četrnaest podijeljenih kartona, od čega dva crvena. Na kraju se s igrom 10 na 10 najbolje snašla gostujuća momčad koja je u završnici s dvama pogocima zaključila pobjedu.

NK Omladinac: Puharić, Kulić, Lozić, Ćopi, Podrug, Kurir (59. Orlović), Vrgoč (64. Radić), Rendić, Franić (89. Grgić), Vrdoljak (89. Čolić), Ožegović. Trener: Vinko Marača

NK GOŠK Kaštela: L. Zec, Bučić (88. Botica), Vučemilović Grgić, Pezo, Kaaman, Kovačević (74. Čubrilo), Simpson, Maretić, Plazonić, Baran (46. Barada (84. Projić)), Vučemilović-Alegić. Trener: Siniša Jalić

HNK Jadran (KS) – HNK Jadran (T) 0:1 (0:0)

Kaštel Sućurac, stadion Zrinski
Suci: Srećko Pleština, Mario Vrkić, Toma Galić
Strijelac: 0:1 Koštić 68'
Igrač utakmice: Marin Koštić (Jadran T)

U derbiju dvaju Jadrana pobjedu na sućuraćkom Zrinskom odnijeli su gosti iz Tučepa. Pogodak odluke postavio je Marin Koštić u 68. minuti susreta. Inače, bila je to miroljubiva utakmica bez puno posla za suca Pleštinu, koji je udijelio po jednu javnu opomenu sa obje strane. Sućurani su ostali bez bodova i tako pali na jedanaestu poziciju prvenstvene ljestvice.

HNK Jadran (KS): Katić, Plazibat, Duvnjak (80. Jukić), Marić-Arić, Mrkonjić, Ratković (73. Baran), I. Grubišić, M. Grubišić (80. Boduljak), Šerić, Bašić, Šiškov (61. Stipić). Trener: Zdravko Marković

HNK Jadran (T): Bajamić, Jović, Sočo, Bušelić, Zor, Antunović, Koštić, Mravičić, Klinac, Pejković, Simpson. Trener: Jurica Karabatić